Technologie Prizm Snow od Americké značky Oakley

Většina z nás zná fakt, že firma Oakley patří na přední příčky ve světe sportovní optiky. Chtěl bych se dnes zaměřit na krátké představení zimních čoček, kterým se dostalo za poslední pár let hodně inovací.

Technologie Prizm

Bez cizí pomoci je naše oko schopno rozlišit přibližně 10 miliónů barev. S technologií Prizm máte po ruce pořádného pomocníka. Po patnácti letém výzkumu firma Oakley přinesla světu první čočky, které byly nadefinovány přímo na určitý sport nebo podmínku. Skla s technologií Prizm dokáží filtrovat určité barvy tak, aby dosáhly maximálního výkonu. 

Prizm Snow

V roce 2014 Oakley představil světu řadu čoček s označením Prizm Snow. Skla a Zorníky určené výhradně pro zimní sporty. Dnes tu máme už 7 různých skel se světelnou propustností od 3 – 80 %. Pojďme si je krátce představit.

Prizm Black Iridium
Se skutečností, že brýle s technologií Prizm React, kde si může člověk sám nastavovat propustnost brýlí, stále nejsou volně k mání, je naše nejtmavší čočka Prizm Black Iridium. Se světelnou propustností 3 – 8 % bude Vaším pomocníkem při ostrém alpském slunku.

Prizm Sapphire Iridium a Torch Iridium
Velmi populární čočky díky své krásné barvě. Se těmito skly jsme se ocitli ve středním světelném spektru. Tuto čočku bych doporučil pro polojasno až jasno. Prizm Sapphire iridium 20 % VLT. Prizm Torch Iridium 17 % VLT.

Prizm Jade Iridium
Nejspíše nejuniverzálnější skla v rodině Prizm Snow. Tyto brýle Vás nenechají na holičkách při sněžení, ale ani při ostrém sluníčku. S propustností 13 % jsou přímo nadefinovány na měnící se podmínky.

Prizm Rose
Pokud začne sněžit, nebo přijdou mlhy, pak můžete sáhnout po sklech Prizm Rose. Často používané sklo do zhoršeného počasí, nebo prašanových radovánek. VLT 21 %.

Prizm Hi Pink Iridium
Víte, že Vás čeká špatná viditelnost? Pak je tu pro vás sklo Hi Pink. Druhá nejsvětlejší čočka v zimním Oakley světě. S propustností 46% by se jedná o velké pomocníky.

Prizm Persimmon
Novinka pro letošní zimu. Jakmile se ocitnete v bílé tmě, tak tyto skla vás z ní vytáhnou. Propustnost těchto čoček je až 80 %.

Kromě širokého výběru skel Oakley poskytuje mnoho modelů v různých velikostech. Nesmím také zapomenout na ojedinělé designy samotných obrouček a pásků. Nemluvě o vysoké odolonosti skel a kvalitním zpracování. Jaké máté s lyžařskými brýlemi zkušenosti Vy?

Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: